fot: UGiM Nowe Skalmierzyce

W tym roku Dni Strażaka w gminie Nowe Skalmierzyce odbyły się w Ociążu. Wybór miejsca nie był przypadkowy, gdyż tutejsza jednostka OSP obchodziła jubileusz 80-lecia istnienia.

Uroczystości rozpoczęły się Msza Św w intencji braci strażackiej, która odbyła się w miejscowym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Po mszy i przemaszerowaniu jednostek na plac nastąpiło złożenie meldunku, złożono życzenia oraz podziękowano strażakom za ich słuzbę.

Gościmy w OSP Ociąż, możemy oddać hołd nie tylko żyjącym strażakom, ale i tym stojącym już na wiecznej warcie u boku św. Floriana. Wasza kilkupokoleniowa służba przyczyniła się do realizacji wielu inicjatyw: utworzenia strażnicy, doposażenia jej w sprzęt czy też rozwoju drużyn strażackich, nie wspominając o najważniejszym – wzorowym wypełnianiu Waszej misji, czyli ratunku przyniesionym wielu ludziom i ich dobytkowi. Wszystkim Wam, Druhny oraz Druhowie, z terenu naszej Gminy pięknie się kłaniam, dziękując za nieustanną gotowość, by pomagać wszędzie tam, gdzie to konieczne. Dziękuję za Wasz honor, odwagę, siłę spokoju. Dziękuję, że dzięki Wam czujemy się prawdziwie bezpieczni – mówił podczas uroczystości burmistrz a zarazem wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowych Skalmierzycach – Jerzy Łukasz Walczak.

Wy jesteście dla ludzi i za to właśnie z głębi serca chciałbym Wam podziękować. Mimo upływającego czasu, jedno się nie zmienia – w rankingach zaufania społecznego wciąż jesteście na pierwszym miejscu. A żeby osiągać taki wynik, trzeba solidnie i uczciwie pracować. […] Za to bycie z nami, mieszkańcami powiatu, serdecznie dziękuję – mówił Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Przemysława Kaźmierczaka oraz Wiceprezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Nowych Skalmierzycach Jerzego Łukasza Walczaka wręczono :branżowe” odznaczenia, które otrzymali:

– Złoty Znak Związku – Marian Wielanek (odznaczenie odebrał podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Stawiszynie w dniu 8 maja br.),

– Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Mateusz Byzia, Józef Głowacki, Paweł Jarmuszczak, Grzegorz Lewandowski, Mieczysław Łuczak, Wojciech Musiał, Antoni Rosiak, Przemysław Walczak,

– Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Karol Bartoś, Małgorzata Jarmuszczak, Robert Karolak, Bartłomiej Leśnierowski, Remigiusz Lisiak, Małgorzata Michaś, Jarosław Pawlak, Szymon Roszak, Szymon Walczak,

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Adam Beń, Michał Jaźwiec, Maksymilian Sztandera, Tomasz Domański,

– Odznakę „Wzorowy Strażak” – Łukasz Armanowski, Paweł Błaszczyk, Adam Garcarek, Kamil Jarmuszczak, Piotr Józefiak, Szymon Krzesiński, Krzysztof Krzysztofczyk, Damian Nowicki, Adam Pawlaczyk, Przemysław Pietrzak, Marek Spaleniak.

Jubileusz stał się okazją do przypomnienia dziesiątków lat historii jednostki, którą przybliżył zgromadzonym Prezes OSP Ociąż druh Bartłomiej Leśnierowski.

Zobacz również: W Nowych Skalmierzycach podziękowano wolontariuszom
ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments