W środę, 1 listopada przypadają uroczystości Wszystkich Świętych podczas których na cmentarzach odbędą się Msze Św. oraz procesje.

W Uroczystość Wszystkich Świętych przypadającą w środę 1 listopada Msze św. w Konkatedrze są o g. 7:00, 8:15, 9:30, 10:45 i 19:00, nie ma więc o 12:00 i 20:30.

Procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się o godzinie 13:00 po której odprawiona zostanie Msza św. o godzinie 13:30.

Tak jak rok temu, aby nie zakłócać modlitwy wiernych na cmentarzu, ofiary nie będą zbierane podczas Mszy św., lecz będzie możliwość złożenia ofiary do koszyków u oznaczonych osób z Konkatedry przy bramach wyjściowych cmentarza.

Na cmentarzu przy ul. Bema Msza św. celebrowana przez kapłanów z parafii św. Antoniego rozpocznie się o godzinie 14.00, po której odbędzie się procesja z modlitwą różańcową za zmarłych.

Procesja na cmentarzu Parafialnym Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ulicy Staroprzygodzkiej połączona z modlitwą różańcową w intencji zmarłych rozpocznie się o godz. 13.00.

W Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada, na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej (Stary Cmentarz) modlitwa za zmarłych z Wymienianek od godziny 15:30 oraz Msza św., o godzinie 16:30. Po Mszy procesja z modlitwą za zmarłych.

Odpust za zmarłych można uzyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami: należy być po Spowiedzi św., przystąpić w dany dzień do Komunii św., wzbudzić Intencję uzyskania Odpustu, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

Zobacz również: Pogoda na Wszystkich Świętych

Zobacz również: Wszystkich Świętych. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu

Zobacz również: Niezwykłe muzyczne wydarzenie już w najbliższy czwartek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments