W piątek, 1 lutego w Przygodzicach oficjalne otwarto zmodernizowany i rozbudowany budynek Gminnego Ośrodka Kultury (GOK). Gmach z poprzedniej epoki budowlanej, doprowadzono do stanu, który odpowiada dzisiejszym wymogom.

Zakres wykonanych prac inwestycyjnych objął w dużym skrócie modernizację i rozbudowę obiektu, przebudowę pomieszczeń, docieplenie i izolację fundamentów, ścian i dachu, a także wymianę pokrycia dachowego i wzmocnienie jego konstrukcji, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejących instalacji. Zamontowano również panele fotowoltaiczne. Wrażenie robi szczególnie wnętrze GOK, dostosowane do potrzeb „fabryki kultury”.

– Od inwencji wielu z nas, różnorodności oferty kulturalnej, a także pomysłu na cały ten ośrodek, będzie zależało jak tą bazę wykorzystamy – mówił w Przygodzicach wójt Krzysztof Rasiak. – Życzmy sobie, aby obiekt tętnił życiem, przyciągał rzesze podopiecznych i liczną widownię.

Ośrodek proponuje zajęcia z różnych dziedzin jak: muzyka, taniec, teatr, język i kultura oraz szeroko pojęty rozwój. Znaczna część jego oferty adresowana jest do osób dorosłych.

GOK w Przygodzicach powołano uchwałą Gminnej Rady Narodowej 28 grudnia 1984 r. Istotny wpływ na powstanie ośrodka miał stawiający wówczas pierwsze kroki Zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice”. W swojej historii GOK trzykrotnie zmieniał siedzibę. Docelową – pierwotnie zbudowano w czynie społecznym. Początkowo GOK ulokowano w urzędzie gminy, następnie w Jankowie Przygodzkim, a od 1998 roku w Przygodzicach.
ŹRÓDŁOUG Przygodzice, Tomasz Wojtasik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments