Dzisiaj rozegrane zostały spotkania w ramach 8 kolejki IV ligi. Zwycięstwa odniosły dzisiaj Odolanovia Odolanów oraz KP Centra 1946 Ostrów. Niestety swoje spotkania przegrała Pogoń Nowe Skalmierzyce oraz Ostrovia 1909.

Odolanovia Odolanów wygrała dzisiaj przed własną publicznością z Victorią Ostrzeszów, aż 5-0. Bramki zdobywali Daniel Bąk (17 karny), Jakub Kłobusek (48), Jakub Kłobusek (55), Karol Krystek (65), Karol Krystek (91). Dzięki temu zwycięstwu Odolanovia z 13 punktami zajmuje 6 miejsce w tabeli IV ligi. Kolejnym rywalem odolanowskiej drużyny będzie lider rozgrywek Victoria Września.

Piłkarze Centry zmierzyli się dzisiaj w wyjazdowym spotkaniu z LKS Gołuchów, które wygrali 2:0. Bramki dla Centry zdobywali Patryk Cierniewski (44), Jakub Michalski (89 karny). Dzięki temu zwycięstwo KP Centra 1946 Ostrów ma na koncie 18 punktów i zajmuje 4 miejsce. W kolejnej kolejce ostrowianie będą podejmować na własnym boisku Polonie Kępno.

Piłkarze Ostrovii 1909 zmierzyli się na wyjeździ z ostatnią drużyną w tabeli OTPS Winogrady Poznań. Gospodarze już w 14 zdobyli pierwszą bramkę, a 2 minuty później podwyższyli wynik na 2:0. W 33 minucie sfaulowany w polu karnym został Marek Szymanowski. Kontaktowego gola z „wapna” strzelił Łukasz Wiącek. W doliczanym czasie gry jeden punkt uratował Patryk Kaczmarek, który w ostatniej akcji spotkanie umieścił piłkę w bramce rywali. Niestety sytuacja Ostrovii nie jest zbyt ciekawa, gdyż po 8 kolejkach z 6 punktami zajmuje 18 miejsce w tabeli. W następnej kolejce na własnym boisku ostrowianie podejmować będą Obrę 1912 Kościan.

Pogoń Nowe Skalmierzyce zmierzyła się dzisiaj w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kórnik. Gospodarze pierwszy zdobyli gola w 30 minucie. Dawid Kuczyński wyrównuje w 40, jednak rywale szybko odpowiadają i po pierwszych 45 minutach był wynik 2:1 dla gości. Pogoń wyrównuje w 75 minucie i gdy zdawało się, że spotkanie zakończy się remisem w doliczonym czasie gry Dawid Urbanek zdobywa zwycięską bramkę dla gospodarzy. Pogoń Nowe Skalmierzyce po 8 kolejkach ma 19 punktów i zajmuje 3 miejsce. W następnej kolejce zmierzy się z wiceliderem Iskrą Szydłowo.