Grupa Gwiazda Ambasadorem Wielkopolskiej Kultury

0

Grupa Baletowa „Gwiazda” po raz kolejny wzięła udział w bardzo udanym, międzynarodowym projekcie. Dziewczęta wyjechały na konkurs taneczny „Prague Dance Open” jako „Ambasador Wielkopolskiej Kultury”.

Konkurs taneczny „Prague Dance Open” odbył się w dniach od 31.10-03.11.2019 r. w Pradze, a Grupa Baletowa „Gwiazda” zajęła aż 13 miejsc na podium, na 14 choreografii wystawionych w konkursie.

  • Grupa I: I miejsce w kategorii taniec klasyczny, I miejsce w kat. tap dance, II miejsce w kat. jazz, IV miejsce w kat. folk za wykonanie krakowiaka, III miejsce w kat. modern;
  • Grupa II: I miejsce w kategorii jazz, I miejsce w kategorii tap dance, II miejsce w kategorii jazz dance;
  • Kwartet step – I miejsce: Ola Ryszkowska, Oliwia Banach, Magda Kubik, Amelia Grzegorowska;
  • Trio modern – III miejsce: Adrianna Nawrocka, Wiktoria Dworak, Wiktoria Krupa;
  • Duet modern – II miejsce: Hanna Szczepaniak, Małgorzata Guździoł;
  • Solo Hanna Szczepaniak: III miejsce w kategorii open dance;
  • Solo Aleksandra Lewek: I miejsce w kat. classical ballet;
  • Solo Zuzanna Jarocka: I miejsce w kat. modern.
  • Nagroda specjalna za układ jazzowy dla gr I – zaproszenie do udziału w konkursie w Hiszpanii 2020.

Międzynarodowy konkurs taneczny w Pradze był przedsięwzięciem zorganizowanym z wielkim rozmachem, na międzynarodową skalę, w pięknym obiekcie Top Congress Hall. Wśród wykonawców zaprezentowali się m.in. przedstawiciele Malezji, Nepalu, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Niemiec, Czech, Rosji, Estonii, Chorwacji, Macedonii, Węgier, Czarnogóry, Bułgarii i Polski. Łącznie, w konkursie zaprezentowano aż 213 choreografii w różnych technikach tanecznych i kategoriach wiekowych, wykonywanych w grupach, solo, duetach i trio.

Grupa „Gwiazda” uplasowała się w czołówce konkursowej, stając na wspólnej scenie w konkurencji z młodymi tancerzami z całego świata.

Autorkami sukcesu Grupy Baletowej „Gwiazda” są niezwykłe osoby, pełne pasji, zaangażowania i niezmierzonych pokładów pomysłów: Patrycja Stendera, Paulina Ibron i Agata Judkowiak – autorki choreografii i profesjonalistki w codziennej pracy nad repertuarem i techniką taneczną. Organizatorem konkursu „Prague Dance Open” była międzynarodowa organizacja European Association of Folklore Festivals – EAFF, działająca jako Partner UNESCO.

Wyjazd Grupy Baletowej „Gwiazda” był współfinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, w ramach zadania „Ambasador Wielkopolskiej Kultury” a także przy wsparciu finansowym Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej zdjęć z konkursu dostępne jest – TUTAJ>>>
ŹRÓDŁOgrupagwiazda.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments