Pięć drużyn harcerskich wchodzących w skład Szczepu „Granica” im. Powstańców Wielkopolskich: 13 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty”, 10 DH, 11 DH im. Marii Konopnickiej, 12 DHS „Legiony” im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz 47 DW „Popioły” im. phm. Franciszka Brody wzięło udział w Wigilii, która odbyła się 15 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.


Pojawili się na niej również rodzice harcerzy oraz sympatycy szczepu: Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Agnieszka Sipka, komendant Hufca ZHP Kalisz Marian Maćkowiak i dyrektor PP nr 1 „Jarzębinka” Anna Walczak. Goście złożyli bożonarodzeniowe życzenia, nawiązując do wspólnotowego charakteru organizacji, jaką jest ZHP. Agnieszka Sipka, w zastępstwie burmistrza odebrała statuetkę Złotej Lilijki, będącą symbolem nawiązania dobrej współpracy i również w jego imieniu zapewniła o chęci wspierania inicjatyw oddolnych, realizowanych przez organizacje społeczne.

Podziękowania oraz drobne upominki otrzymali z rąk swoich drużynowych najbardziej wyróżniający się w ostatnim roku harcerze. Z racji przypadającego w roku bieżącym 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego komenda oraz drużynowi szczepu „Granica” zostali zaś uhonorowani przez ZHP Chorągiew Wielkopolską im. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu odznakami symbolizującymi trefla powstańczego (noszonego przez nich na nakryciach głowy). Odznaki wręczył komendant Hufca ZHP Kalisz Marian Maćkowiak, a docelowo otrzymają je wszyscy harcerze Szczepu im. Powstańców Wielkopolskich.

Na mniej oficjalną część spotkania złożyły się: łamanie się opłatkiem, poczęstunek, wizyta Mikołaja i prezenty oraz występy drużyn, które zaprezentowały się w repertuarze świątecznym.

 
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Magdalena Kąpielska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments