Przypadająca w tym roku 110 rocznica powstania Ostrovii 1909 to doskonała okazja do przybliżenia kibicom niezwykle bogatej historii ostrowskiego klubu.

 

Przy okazji najbliższego spotkania Ostrovii 1909 na Stadionie Miejskim swoją kolekcję pamiątek związanych z piłkarską Ostrovią przedstawi pan Marek Grześczyk. Miał on już okazję zaprezentować swoje suweniry sportowe związane niemal z każdą dyscypliną sportu w Ostrowie Wielkopolskim podczas ubiegłorocznego spotkania Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera.

25 maja na w holu trybuny głównej Stadionu Miejskiego sympatykom futbolu przedstawi plakaty, zdjęcia, różnego rodzaju publikacje, medale, odznaki związane z piłkarską Ostrovią.

Na rynku wydawniczym pojawiło się kilka publikacji dotyczących historii Ostrovii. Pan Marek Grześczyk dysponuje obszerniejszymi informacjami, które zdobyć było niezwykle trudno. Nie lada gratką będą własnoręcznie przez pana Marka pisane w ostatnich tygodniach kroniki Ostrovii. Pierwsza została już ukończona i dotyczy okresu 1909-1928, druga z kronik opisującą wydarzenia w latach 1929-1935 jest w trakcie tworzenia. Wiele informacji, wyników nie było dotąd wcześniej nigdzie publikowane.

Będzie okazja, aby zarówno starsi i ci młodsi kibice zaznajomili się z bogatą historią biało-czerwonej Ostrovii. Także kibice młodszego pokolenia w swoich zbiorach mają ciekawe suweniry związane z Ostrovią. Niezwykle popularnie wśród kibiców są klubowe odznaki.

Takim spotkaniem władze klubu chcą zintegrować kolekcjonerów piłkarskiej Ostrovii i nie tylko. W ostatnią sobotę maja będzie okazja do nawiązania kontaktów, powspominania w gronie fanów różnego pokolenia.

Cichym założeniem jest cykliczne organizowanie podobnych eventów, 1-2 razy w roku przy okazji piłkarskich pojedynków.

Ostrovia zaprasza również inne zainteresowane osoby do kontaktu. Każdy jeśli będzie miał ochotę otrzyma możliwość prezentacji swoich zbiorów (kontakt mailowy: dawid.bilski@ostrovia1909.pl ).

To najbliższe spotkanie odbędzie się przy okazji pojedynku Ostrovii 1909 z Victorią Września, który zaplanowany jest na 25 maja o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim. Bogate zbiory pana Marka Grześczyka będzie można podziwiać już od godziny 14.00 w holu na trybunie głównej.
ŹRÓDŁOOstrovia 1909
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments