I Turniej Wsi Skalmierzyce

0

Koło Gospodyń Wiejskich w Skalmierzycach we współpracy z sołectwem oraz OSP Skalmierzyce 28 lipca zorganizowało I Turniej Wsi Skalmierzyce.

Trzy zgłoszone drużyny rywalizowały w sześciu niecodziennych konkurencjach, jak np. „buszujący w zbożu”, „wyścig gąsienic”, czy „rzut gumiakiem”. Zwyciężyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali obdarowani medalami oraz nagrodami, a ponadto na placu rekreacyjnym „Dąbek” zostaną zamontowane cztery ławki parkowe – główna nagroda rywalizacji sportowej.

Najmłodsi uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez strażaków. Dzieci brały udział w „gaszeniu płonącego domu” oraz „ściąganiu kota z drzewa”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prowadzona przez straż akcja edukacyjna – udzielanie pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekały zamki dmuchane i kolorowe balony oraz nagrody za udział w zabawach.

Przybyli goście mogli spróbować placka drożdżowego przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich a także swojskiego chleba ze smalcem, ogórków kiszonych oraz innych potraw i wypieków.

Warto przeczytać: Na badanie tomograficzne do domku ślimaka
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Ewelina Stachowicz-Zych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments