II Dyszka Skalmierzycka

0

[ngg src=”galleries” ids=”68″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″]

W niedzielne popołudnie, 23 czerwca, Nowe Skalmierzyce przeżywały prawdziwe święto biegaczy. W rozgrywanym po raz drugi biegu pod nazwą Dyszka Skalmierzycka z cyklu „Powiat Ostrowski Biega” wystartowało 166 osób.

 

Biegacze rywalizowali na przebiegającej w północno-wschodniej części gminy trasie na dystansie 10 km. Dodatkowo odbył się 5-kilometrowy marsz nordic walking. Wiele emocji wzbudził także II Maratonik Skalmierzycki, czyli bieg najmłodszych uczestników, którzy startowali na bieżni stadionu. Jest to cykl biegów w siedmiu kategoriach wiekowych.

Wśród kobiet wygrała zawodniczka z Ukrainy – Olga Kazimirowa z czasem 44 m. Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem był Blahodir Yuriy z czasem 35,14. Wśród mieszkańców gminy Nowe Skalmierzyce najkrótszym czasem mogą pochwalić się Monika Grzegorek ze Śliwnik i Ryszard Płochocki z Nowych Skalmierzyc.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.chronotex.pl

Organizatorzy oprócz dostarczenia sportowych emocji zapewnili wiele atrakcji piknikowych. Zaangażowali się w to liczni wolontariusze oraz wieś sołecka Gniazdów z sołtysem Pawłem Wojtaszakiem – inicjatorem Dyszki Skalmierzyckiej. Otwarcia widowiska dokonał burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Aleksander Liebert
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments