W czwartek 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim
odbyły się „II Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce”.


W zawodach wzięły udział najstarsze grupy dzieci z ostrowskich przedszkoli nr 9, 15 i 17. Każda z drużyn przedszkolnych reprezentowana była przez dziesięciu zawodników.

Dzieci do prezentacji wyprowadziły koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie w rzymskich strojach wprowadzili przedszkolaków w świat igrzysk. Nie zabrakło również występu grupy tanecznej, prowadzonej przez Panią Kamilę Szkudlarek i Panią Annę Pyszel.

Zawody rozegrane zostały w atrakcyjnej formie wyścigów rzędów, które wywoływały ogromne emocje zarówno wśród zawodników, jak i kibiców.

Sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, a kibice nagrodzeni zostali odznakami „Super Kibic”.

Koordynatorami przedsięwzięcia byli: Pani Urszula Kupczyk oraz Pan Maciej Staszak, a nad bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwali pozostali nauczyciele wychowania fizycznego.

Podczas oficjalnego zakończenia igrzysk grupy sportowców otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz piłki, które wręczyły: Pani Danuta Skrzypczak oraz Pani Dyrektor Justyna Uciechowska.

Pani Dyrektor podsumowała zmagania: „Igrzyska Przedszkolaka w Dziewiątce to przedsięwzięcie cykliczne, które po raz drugi odbyło się w naszej szkole. Zawody stworzyli i zaproponowali nauczyciele wychowania fizycznego, po to aby pasje sportowe rozwijać już
u najmłodszych. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, a dzieci bardzo chętnie biorą udział
w zawodach. Przedszkolaki są radosne, a strefa kibica tętni życiem. Podziękowania dla koordynatorów przedsięwzięcia Pani Urszuli Kupczyk i Pana Macieja Staszaka za świetne przygotowanie i prowadzenie imprezy”.

Maciej Staszak
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments