III Piknik NGO zorganizowany przez Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych w Kaliszu działające przy Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości we współpracy z Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce a także Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną odbył się 27 lipca na stadionie w Nowych Skalmierzycach.

 

Ponad 30 organizacji z południowej Wielkopolski miało okazję do zaprezentowania swojej działalności, wymiany doświadczeń, ale również do nawiązania nowych kontaktów i współpracy.

Jak podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Organizacja imprezy na terenie naszej gminy jest wyrazem tego, jak ważna jest dla mnie współpraca z organizacjami pozarządowymi i rozwijanie ich potencjału. Na każdym kroku podkreślam, że społecznicy z NGO są bardzo ważnym czynnikiem rozwoju wspólnoty samorządowej. Dziękuję CIWIS, Fundacji KIP z Kalisza, dyrektor CK i Biblioteki, doceniam obecność radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzeja Picheta. W sposób szczególny dziękuję tym organizacjom, które wystawiły się na pikniku i aktywnie promowały Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Uczestnicy przybliżali swoją działalność na zorganizowanych stoiskach a także na scenie. Do wspólnego fitnessu zaprosiło organizacje „Stowarzyszenie Eudajmonia”. Na scenie prezentował się Chór św. Grzegorza z Nowych Skalmierzyc, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Rajsku, dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach CK i BP oraz kapela ludowa „Sami swoi” z Opatówka. Po pikniku odbył się zorganizowany przez Dyrektor CK i BP Małgorzatę Jarosik dedykowany młodzieży koncert, na którym wystąpiła laureatka ósmej edycji programu The Voice of Poland – Marta Gałuszewska.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments