Rozbudowa Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim to jeden z kluczowych projektów inwestycyjnych. Prace powinny rozpocząć się niebawem.

Nowe skrzydło szkoły powstanie na sąsiadującej działce. Przez lata szpeciła ją rozpadająca się rudera.

– Kiedy tylko pojawiła się informacje o sprzedaży działki w ciągu dwóch godzin podjęliśmy decyzję o zakupie. Mieliśmy świadomość, że bez tego gruntu nie będzie szansy rozwoju szkoły. Udało się! Także dzięki temu, że dzięki sprzedaży terenów inwestycyjnych mieliśmy w budżecie środki na kupno. Teraz możemy mówić, że inwestycja jest na wyciągnięcie ręki – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Stara kamienica na kupionej działce została rozebrana, a działkę uporządkowano. Z planowanej rozbudowy cieszy się społeczność szkoły.

– Powiększenie szkoły pozwoli na powstanie nowych gabinetów terapeutycznych co niezwykle ułatwi pracę z uczniami z niepełnosprawnościami – mówi Beata Srebrakowska, dyrektor Zespołu Szkól Specjalnych.

W ZSS uczą się dzieci i młodzież z całego powiatu. Praca opiera się na terapii opartej na indywidualizacji pracy, a warunki lokalowe powodują, iż szkoła pracuje zmianowo w godzinach 7.30- 18.00. W związku z liczebnością uczniów szkoła korzysta obecnie z dodatkowych pomieszczeń w Zespole Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU.

– To dlatego ta inwestycja Powiatu Ostrowskiego niezwykle ułatwi i zreorganizuje pracę szkoły – mówi dyrektor Serbakowska.

Zobacz również: Geriatria. Robotyka. Są plany na kolejne ważne inwestycje w powiecie! Rozmowa z Pawłem Rajskim, Starostą Ostrowskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments