Urząd Miejski Ostrów Wielkopolski - UM

PGE planuje ulokować w Ostrowie Wielkopolskim inwestycje o wartości około 4 miliardów złotych.

Jak informuje ostrowski Urząd Miejski „wzrost mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii (OZE), takich jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, wymaga zapewnienia stabilnych źródeł wspierających system w okresach niskiej generacji. Elektrownia gazowo-szczytowa w Ostrowie Wielkopolskim będzie pełnić kluczową rolę w bilansowaniu energii, co zagwarantuje jej elastyczność i niezależność od warunków atmosferycznych”.

Miasto planuje na ten cel przekazać w drodze dzierżawy grunty przy ulicy Kamiennej. Radzie Miejskiej zostało stosowne zarządzenie przedłożone do zaopiniowania.

Budowa elektrowni gazowo-szczytowej może potrwać trzy lata.

Zobacz również: Ostrowscy urzędnicy i Strażnicy Miejscy prowadzą kontrole u mieszkańców




ŹRÓDŁOUM Ostrów
1 Komentarz
Rena

Kurwa dość tych nieprzemyślanych inwestycji w Ostrowie, potrzebna jest spalarnia śmieci nie jakieś tam wymyślone nowe gówno które w niczym się nie sprawdzi.