Inwestycja za 5 mln w ostrowskim szpitalu. Centralna sterylizatornia /video/ /zdjęcia/

0

W ostrowskim szpitalu trwa budowa nowej centralnej sterylizatorni. Projekt o wartości 5 mln złotych ma być zakończony do końca marca 2020 roku.

– Miejscem które pracuje dla potrzeb całego szpitala jest centralna sterylizatornia, która na dzień dzisiejszy jest dopuszczona do pracy, jednak te warunki są bardzo trudne – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. – W związku z tym kiedy zostało wybudowane nowe skrzydło, to już wtedy zaplanowane zostały, że gdy tylko będą odpowiednie środki finansowe to centralną sterylizatornie przeniesiemy.

Obecnie trwają prace związane z budową nowej centralnej sterylizatorni, a wartość prac to kwota prawie 5 mln. Na kwotę tą składają się środki Powiatu Ostrowskiego w wysokości 1,5 mln złotych, dofinansowanie z rezerwy premiera w wysokości 1,2 mln zł.

– Pozostała kwota to kredyt inwestycyjny wzięty przez szpital – powiedział Dariusz Bierła Dyrektor Ostrowskiego szpitala.

Nowa sterylizacja zlokalizowana zostanie na pierwszym poziomie nowo wybudowanego skrzydła szpitalnego. Do zagospodarowania będzie kilkaset metrów kwadratowych

Obecna sterylizatornia mieści się w piwnicach szpitala i dezynfekowany jest sprzęt m.in. do wszystkich operacji i zabiegów.

Wideo z briefingu prasowego oraz jak wygląda obecnie centralna sterylizatornia zobaczyć możecie państwo w poniższym materiale wideo.

Zobacz również: Zainaugurowano projekt „Doktor Miś” w ostrowskim szpitalu /wideo/
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments