Inwestycyjny ruch w ostrowskich szkołach /foto/

0

Za uczniami połowa wakacji. Zwłaszcza ci z nich, którzy niedawno zakończyli nabór i wiedzą już w której szkole i na jakim kierunku podejmą niebawem naukę mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Tymczasem z prawdziwym boomem remontowym muszą zmierzyć się dyrektorzy szkół i placówek.

Okres wakacji to tradycyjny czas remontów w oświacie. W tym roku pracy sił i środków trzeba jeszcze więcej bo też rok, który się rozpocznie będzie niecodzienny, podwójny pod względem liczby uczniów.

– W tym roku zarówno zakres, jak i tempo prac są wyjątkowe. Wielu inwestycji wymusza na nas reforma i związany z nią podwójny rocznik uczniów. Chcemy, aby każdy uczeń miał godne warunki do zdobywania wiedzy, a nauczyciele mieli odpowiednie zaplecze. – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Na remonty i modernizacje pomieszczeń szkół i placówek prowadzonych przez powiat z budżetu Powiatu Ostrowskiego przeznaczonych zostanie ok. 3,5 mln zł.

Jednym z największym pod względem finansowym i zakresem rzeczowym zadań jest dostosowanie do potrzeb edukacji drugiej połowy budynku, w którym funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury. W salach na poszczególnych piętrach będą uczyć się uczniowie Zespołu Szkół Usługowych oraz Zespołu Szkół Technicznych. Ci ostatni przychodząc na praktyczne zajęcia do Centrum Kształcenia Praktycznego nie będą musieli tracić czasu i wracać na przedmioty ogólne. Wszystko będzie w jednym miejscu. Znajdzie się tutaj także pokój nauczycielski wraz z całym zapleczem.

Swój wygląd zmieni diametralnie znaczna część pomieszczeń Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Poznańskiej. Z głównych korytarzy tej jednej z najlepszych szkół technicznych w Wielkopolsce już znikły nieco archaiczne boazerie i lastriko. Zastąpi je nowoczesny wystrój i wyposażenie na miarę czasów, poziomu i oczekiwań.

Nowych uczniów, ale także gości, którzy przyjadą na zbliżające się jubileusze odmienionymi pomieszczeniami powitają ostrowskie licea.

I Liceum Ogólnokształcące remontuje toalety.
II Liceum Ogólnokształcące odświeża korytarze oraz część pomieszczeń.
III Liceum Ogólnokształcące wymienia instalacje CO i remontuje korytarze.
IV Liceum Ogólnokształcące, szkoła, która wśród liceów zrobiła najlepszy nabór przywita uczniów otwarta przestrzenią i pięknie wyremontowanymi korytarzami.

Nowe klasy oraz wyposażenie wzbogacą się inne szkoły jak „ekonomik” i „transportówka”. „Budowlanka” już zakończyła remonty pomieszczeń. Nowe pracownie będzie mógł uruchomić Młodzieżowy Dom Kultury, który na ten cel zagospodaruje klimatyczne piwnice.

Zobacz również: Trwa budowa przedszkola we Wtórku
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments