W dzisiejszych czasach tradycyjne szamba coraz bardziej zaczynają przechodzić do przeszłości. Coraz częściej bowiem właściciele domów decydują się na skorzystanie z alternatywy, jaką jest przydomowa oczyszczania ścieków. Wynika to m.in. z tego, że jest to instalacja niemal bezobsługowa, która skutecznie oddziela zanieczyszczenia od wody, a następnie oddaje oczyszczoną ciecz do gruntu. Jest to jeden z podstawowych powodów, dla którego coraz większa liczba gospodarstw domowych decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Warto zatem wiedzieć, jak dokładnie działa taka oczyszczalnia, jakie korzyści wiążą się z tym rozwiązaniem oraz czym się kierować wybierając konkretną instalację.

W jaki sposób działają przydomowe instalacje oczyszczania ścieków?

Co ważne, na rynku dostępne są różne rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków, które cechują się nieco innym sposobem funkcjonowania. To, co jednak łączy wszystkie rodzaje tego typu instalacji to sposób działania, który składa się z kilku etapów. Pierwszy etap to mechaniczno-biologiczne oczyszczanie stanowiące wstęp do kolejnych czynności. Sposób oczyszczania, o którym mowa polega na oddzieleniu cząsteczek i fermentacji osadu. Dzięki temu lżejsze cząsteczki przedostają się na powierzchnię. Kolejny etap to oczyszczanie biologiczne, które odbywa się za pomocą osadu czynnego bądź złoża filtracyjnego. Materiał organiczny oraz zawiesiny stają się pożywieniem dla mikroorganizmów i bakterii. W taki właśnie sposób ze ścieków skutecznie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia. Etap trzeci to doprowadzenie czystej wody do jednego z odbiorników. Jak widać, działanie przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest skomplikowane. Jak wspomniano, instalacja jest niemal bezobsługowa, co wpływa na duży komfort jej użytkowania.

Jakie korzyści wiążą się z instalacją przydomowej oczyszczalni ścieków?

Z posiadaniem przydomowej oczyszczani ścieków wiąże się z wymiernymi korzyściami. Przede wszystkim jest to rozwiązanie znacznie tańsze w eksploatacji w porównaniu z tradycyjnym szambem. W przypadku przydomowej oczyszczalni wystarczy jedynie raz w roku wywieźć wozem asenizacyjnym nadmiar osadu czynnego bądź osadu wstępnego. Niskie koszty eksploatacji to nie jedyne zalety przydomowych oczyszczalni ścieków. Wśród nich wymienić trzeba również łatwą konserwację instalacji, brak wydzielania nieprzyjemnych zapachów, możliwość montażu także na działce o małym metrażu, trwałość oraz łatwość w obsłudze. Wszystko to sprawia, że przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością.

Przeczytaj – https://ekodren.pl/program-priorytetowy-moja-woda-w-2022-co-warto-wiedziec/

Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Aby jednak móc cieszyć się wszystkim zaletami przydomowej oczyszczalni ścieków, konieczny jest wybór instalacji najwyższej jakości. Dlatego warto pod tym względem postawić na sprawdzonego i renomowanego producenta. Taką firmą jest z pewnością Ekodren. Firma działa na rynku już od 20 lat. Przez ten czas zdobyła ogromne doświadczenie w zakresie przydomowych oczyszczalni ścieków. W ofercie znajdują się m.in. oczyszczalnie biologiczne, tunelowe oraz drenażowe. Dzięki temu każdy może wybrać taki produkt, który najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Oferowane instalacje cechują się wysoką wydajnością i niebywałą trwałością. Nie bez znaczenia jest tu również atrakcyjny stosunek ceny do jakości.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments