W Niepublicznym Przedszkolu „Gucio” we Wtórku odbyło się spotkanie, a zarazem szkolenie z rodzicami dzieci dotyczące emocji.

Do Niepublicznego Przedszkola Gucio z oddziałami terapeutycznymi we Wtórku przyjechała doktor psychologii Aleksandra Piotrkowska, która jest pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Ponadto prócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Jest również autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich.

W spotkaniu uczestniczyła nie tylko kadra przedszkola, ale także rodzice uczęszczających do niego dzieci. Szkolenie oparte było głównie na przybliżeniu zgromadzonym tematu związanego z emocjami dzieci, ale i także dorosłych. Aleksandra Piotrkowska dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu potrafiła zilustrować i zestawić ze sobą poszczególne zachowania, a także podała porady, dzięki którym łatwiej można sobie radzić z każdą emocją o różnym poziomie eskalacji.

Zaznaczmy, że jednym z głównych celów przedszkola jest wspomaganie rozwoju dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi oraz dążenie do poprawy jakości ich funkcjonowania. Placówka służymy pomocą także rodzicom, ukierunkowując i wspierając ich w tej trudnej sztuce wychowania swoich dzieci. Swoje założenia przedszkole realizuje dzięki szczegółowej diagnozie i kompleksowej terapii. Najistotniejsze jest to, aby te najmłodsze pociechy oraz ich bliscy w jednym miejscu uzyskali szybką i kompleksową pomoc.

Musimy bowiem pamiętać, że “Mądre rodzicielstwo polega na tym, aby przygotować dziecko do drogi, która jest przed nim, a nie żeby przygotować drogę dla dziecka, tak, żeby nie było na niej żadnych trudności.

Zobacz również: Choinka rozświetliła się na ostrowskim rynku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments