Każdy z nas miał już chyba do czynienia z usługami kurierskimi, jednak nie zawsze wiemy, jaki sposób jest najwygodniejszy i co najważniejszy najszybszy. Na szczęście rozwój usług kurierskich, punktów i Paczkomatów® InPost powoduje, że teraz mamy z tym dużo łatwiej.

Jeszcze kilka lat temu nadanie paczki wiązało się z wielogodzinnym staniem w kolejkach. Oczywiście, jeśli korzystamy ze starych metod wysyłania naszych przesyłek, również musimy przygotować się na kolejki, a to marnuje nam nasz cenny czas. Lepiej jednak wybrać skuteczniejszy sposób, który pozwala nam zaoszczędzić czas i skorzystać z niego wtedy, kiedy możemy to zrobić, czyli w drodze do pracy, domu czy na zakupy. Mowa tutaj o usługach InPost, które dzięki ogromnej sieci Paczkomatów® zapewnia nam wszystko to, co dla każdego lubiącego oszczędzać czas i pieniądze jest najważniejsze. Teraz Paczkomaty® mamy rozrzucone po całym Ostrowie Wielkopolskim i dostęp do nich jest wręcz banalny.

Oczywiście znajdą się osoby, które zastanawiać się mogą, jak nadać paczkę w takim Paczkomacie®? Można to zrobić w kilku prostych krokach i na kilka sposobów. Na stronie https://inpost.pl/wysylam znajdziemy najwygodniejsze opcje nadanie przesyłek, jednak przybliżmy kilka metod.

Pierwsza z metod to poprzez powyższą stronę wybieramy najwygodniejsza dla nas opcje nadania, czy to w Paczkomat®, PaczkoPunkt czy też poprzez zamówienie kuriera InPost, którzy odbierze paczkę od nas z domu. Gdy wybierzemy opcję Paczkomat® lub PaczkoPunkt i klikniemy link „Nadaj przesyłkę przez InPost Szybkie Nadania” zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie musimy wypełnić i zaznaczyć kilka informacji. Zaznaczamy sposób dostawy, czyli w jaki sposób odbiorca ją odbierze. Może to zrobić zarówno w Paczkomacie®, PaczkoPunkcie, jak i w domu czy firmie.

Następnie po spakowaniu paczki wybieramy jej rozmiar. Głównie chodzi tutaj o wysokość, gdyż każdy Paczkomat® ma trzy rodzaje skrytek, które różnią się wysokością, które wynoszą odpowiednio 8 cm, 19 cm oraz 41 cm. Należy pamiętać, że maksymalna waga paczki w ten sposób nadawanej to 25 kg. W kolejnym kroku uzupełniamy dane odbiorcy oraz nadawcy. Następnie dokonujemy opłaty również w wygodny dla nas sposób, czyli kartą, przelewem czy też BLIK-iem. Drukujemy i naklejamy etykietę na paczkę, a następnie udajemy się pod Paczkomat®, gdzie ją nadajemy poprzez zeskanowanie kody z etykiety. Wtedy otworzy nam się skrytka, umieszczamy w niej paczkę i zamykamy drzwiczki.

Druga metoda, która jest jeszcze szybsza to nadanie paczki przez odpowiednią aplikację. Na naszym telefonie instalujemy aplikację InPost Mobile, dzięki czemu paczki nadajemy bez drukowania etykiety, a usługa zapewnia nam wszystkie informacje o naszych przesyłkach. Dotyczy to zarówno tych, które wysyłamy, jak i tych, na które czekamy. Wysyłanie jest również banalnie proste, po prostu oznaczamy i uzupełniamy wszystkie niezbędne dane w podobny sposób jak na stronie, czyli musimy podać sposób dostawy, Paczkomat® gdzie ma ona trafić, rozmiar oraz dane odbiorcy. Jeśli ma być odebrana osobiście przez odbiorcę, musimy podać jej dane oraz dokładny adres. Żeby ją nadać, zanosimy przesyłkę do dowolnego Paczkomatu®, skanujemy kod QR z aplikacji albo wpisujemy kod nadania na ekranie urządzenia. Następnie wkładamy przesyłkę do skrytki i zamykamy drzwiczki.

Aplikacja ma też kilka bardzo pomocnych funkcji. Między innymi funkcję zdalnego otwarcia skrytki. Wtedy paczki odbieramy jeszcze szybciej. Możemy użyć oczywiście do tego także kodu QR lub kodu odbioru, dostępnych w aplikacji. Ponadto można dzięki niej przedłużyć czas odbioru paczki, gdy akurat nie możemy tego zrobić od razy czy też przekierować przesyłkę.

Ważne jest również to, że Paczkomaty® są do naszej dyspozycji siedem dni w tygodniu i przez 24 godziny. Dzięki temu to my decydujemy, kiedy nadajemy paczkę. To pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Co najważniejsze nie musimy się martwić, kiedy nasza paczka dotrze, gdyż większość, bo aż 98% paczek dociera w ciągu 1 dnia do odbiorcy. Ponadto te sposoby wysyłania paczek, są dostępne bez względu czy prowadzimy firmę, czy wysyłamy przesyłkę do znajomych lub sprzedaliśmy coś poprzez portale aukcyjne, czy też ogłoszeniowe.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments