Każdy kto buduje dom musi sie liczyć z tym, że czeka go wiele trudnych decyzji do podjęcia. Od tych decyzji może zależeć jaki budynek powstanie i na ile będzie on spełniał oczekiwania użytkowników, czy będzie generował wysokie koszty. Tym elementem, który trzeba brać pod uwagę będzie między innymi ogrzewanie domu. W dobie rosnących cen surowców okazuje się, że wiele osób zastanawia się czy istnieją alternatywy dla klasycznego ogrzewania. Promuje się rzecz jasna różne rozwiązania, szuka się między innymi systemów, w których wykorzystywane będą odnawialne źródła energii. Istnieją jeszcze inne opcje, a wśród nich przedstawiane w tym wpisie ogrzewanie wykorzystujące podczerwień.

Wydajne ogrzewanie na podczerwień

Wśród tych form, które wzbudzają spore zainteresowanie inwestorów znajduje się od lat ogrzewanie elektryczneJednak w jego przypadku również mowa jest o różnych systemach, które są regularnie udoskonalane i zmieniane. W grę wchodzić mogą w związku z tym różne mechanizmy, a wśród nich znajduje się także ogrzewanie, które wykorzystuje panele na podczerwień. I to właśnie ta stosunkowo mało popularna opcja ogrzewania może być wybawieniem w dobie rosnących kosztów ogrzewania na gaz, węgiel czy olej opałowy. Planując ogrzewanie domu warto sprawdzić czym są panele na podczerwień i jaka jest ich charakterystyka. 

Ogrzewanie wyposażenia nie powietrza

Ogrzewanie na podczerwień to całkowicie nowoczesna forma ogrzewania, która charakteryzuje się wysoką wydajnością i skutecznością wyższa niż tradycyjne ogrzewanie. Moc jaką musza generować panele na podczerwień będzie trzy razy mniejsza niż moc jaką musi wygenerować ogrzewanie w tradycyjnej formie, by ogrzać takie same pomieszczenie. Różnica wynika z zasady działania, bowiem panele na podczerwień nie będą powodować ogrzewania powietrza, które znajduje się w pomieszczeniu, ale emitują podczerwień, która będzie ogrzewać znajdujące się w pobliżu elementy wyposażenia. Następnie to one oddawać będą ciepło do pomieszczenia. Dzięki temu, że nie ogrzewa się powietrza nie ma sytuacji, w której ucieka ono pod sufit i w rzeczywistości ogrzewanie jest niewydajne. 

Ogrzewanie na podczerwień to formuła nowoczesna, wymagająca profesjonalnego montażu, jednak godna uwagi, ponieważ w dłuższej perspektywie będzie przynosić wyraźne oszczędności dzięki temu, ze wydajność takiego ogrzewania będzie trzy razy wyższa niż tradycyjnych form jakie wykorzystywane są do tej pory. Dodatkowo warto podkreślić, że panele są w pełni bezpieczne, użytkowanie ogrzewania nie stanowi problemu, zaś dodatkowo są one korzystne dla osób, które zmagają się z alergiami. 
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

tez posiadamy te panele oxyly, są piekne i daja duzo ciepla

U nas jest ogrzewanie podczerwienia, wybralismy firme Oxyly bo ma dobre opinie i faktycznie sa godni uwagi