majostaszki Ostrów Wielkopolski

W związku z sytuacją władze miasta podjęły decyzje o nieorganizowaniu Jarmarku Wielkanocnego. Nie odbędzie się Festiwal Wszyscy Śpiewamy na Rockowo oraz odwołano majOSTaszki 2020.

– Chcę państwu powiedzieć, że odwołujemy w tym roku majOSTaszki – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – Jest to impreza organizowana na początku maja, jednak trudno przewidzieć jak sytuacja się będzie rozwija w najbliższych tygodniach. Nie chcemy podejmować tutaj ryzyka. To największa miejsca impreza skupiająca od kilku do kilkunastu tysięcy ludzi.

Jak już informowaliśmy wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie kraju. Takie imprezy nie będą się odbywały również na terenie Ostrowa. Pisaliśmy o tym TUTAJ>>>

– My jako miasto rekomendujemy, aby te mniejsze imprezy, które nie są imprezami masowymi, ale gromadzą ponad 300 osób również się nie odbywały – mówi Beata Klimek. – Najrozsądniej będzie aby przenieść te wydarzenia na późniejszy termin.