zdjęcie poglądowe, fot: KPP Ostrów

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a inny kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

W Przygodzicach policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowy samochód. Samochodem tym kierował 37-letni mężczyzna, który nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialnie zachował się także kierujący pojazdem marki Volvo zatrzymany do kontroli drogowej

Natomiast zatrzymany w Mącznikach w gminie Nowe Skalmierzyce 43-letni kierujący samochodem Volvo jechał z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym ukarany został przez policjantów wysokim mandatem karnym, a do tego stracił prawo jazdy.

Jak przypominają policjanci wprowadzony w styczniu 2022 roku nowy taryfikator zmienił grzywnę w zakresie kierowania bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wobec osoby, która popełni takie wykroczenie, obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 tys. złotych. Zatrzymany przez policję kierowca bez uprawnień, obowiązkowo dostanie także zakaz kontynuowania dalszej jazdy.

Zobacz również: Świadkowie poszukiwani




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments