W poniedziałek, 29 maja odbyło się uroczyste otwarcie powiększonego Oddziału Izolacyjnego w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

– W 2021 powstał taki pomysł, żeby na bazie starego oddziału neurologi, który stał pusty stowarzyszyć Oddział Izolacyjny z prawdziwego zdarzenia dla pacjentów – mówi Dariusz Bierła, Dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie i jak kontynuował – Udało się stworzyć 21 łóżkowy oddział izolacyjny z zapleczem diagnostycznym i technicznym, który zaczął funkcjonować pod koniec 2021 roku. (…) Ten oddział nadal funkcjonuje i przewinęło się przez niego około 450 pacjentów.

Teraz udało się powiększyć Oddział Izolacyjny o kolejne 12 łóżek oraz stworzyć osobny ciąg komunikacyjny z osobną wiatą dla karetek pogotowia, dzięki czemu udało się odizolować pacjentów którzy trafią na ten oddział, od innych pacjentów ostrowskiego szpitala.

Rozbudowa kosztował blisko 6 mln złotych, które pochodziły z dofinansowań rządowych oraz samorządowych.

– Jest to powód do dumy, że kolejny oddział oddany zostaje do użytku. Można powiedzieć, że po tej pandemii, Bogu dzięki, że jej już nie ma, że zostanie nam po niej takie świadectwa materialne w postaci nowoczesnych oddziałów, gdyż one służą drugiemu człowiekowi – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Zobacz również: Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments