fot: przygodzice.pl

Przygodziccy radni jednogłośnie udzielili wójtowi Krzysztofowi Rasiakowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

 

Dziękując radnym, Krzysztof Rasiak przyznał, że wprawdzie do wójta należy podejmowanie wielu decyzji, ale efekt ostateczny tworzy zespół ludzi, którzy wspólnie pracują na sukces gminy.

– Zawsze powtarzam, że moje absolutorium to uznanie dla wysiłku pracowników urzędu, a także kadry kierowniczej gminnych jednostek organizacyjnych – mówił Krzysztof Rasiak. – Dziękuję wszystkim, bez których wsparcia, zaangażowania i cierpliwości, nie byłoby to możliwe.

Budżet Gminy Przygodzice na 2018 rok został uchwalony 21 grudnia 2017 roku, w trakcie roku zmieniany był dwudziestokrotnie. Rada gminy dokonała w nim 9. zmian, a wójt 11.

Dochody gminy w 2018 roku wyniosły 59.524.775,07, wydatki zrealizowano w wysokości 67.277.232,56 zł. Deficyt wyniósł 7.752.457,49 zł.

Ubiegłoroczny budżet pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Gminy, nie wnosząc zastrzeżeń do pracy wójta i podległych mu służb, orzekając, że był realizowany zgodnie z podjętymi uchwałami rady gminy.
ŹRÓDŁOUG Przygodzice, Tomasz Wojtasik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments