W poniedziałek, 11 listopada, prezydent RP Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski ostrowianina Jerzego Wojciechowskiego.

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Andrzej Duda podczas uroczystości podkreślał, że wszystkie odznaczone osoby są wielkimi postaciami polskiego życia w bardzo różnych dziedzinach: poczynając od nauki poprzez sztukę aktorską, muzyczną, pisarstwo, służbę dla Ojczyzny, dla odzyskania przez nią wolności, niepodległości, rozwijanie polskiej nauki, wynalazczość, sztukę teatralną, filmową aktorską, a także służbę drugiemu człowiekowi , budowanie postaw patriotycznych, pokazywanie, jak należy służyć Rzeczypospolitej i ludziom.

Jednym z odznaczonych jest Jerzy Wojciechowski z Ostrowa Wielkopolskiego, który jest znawcą muzyki jazzowej, organizatorem cyklu koncertowego „Jazz w muzeum” oraz festiwalu „Muzeum Jazz Festiwal”. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, jak czytamy na stronie prezydenta RP za „za wybitne zasługi w promowaniu polskiej kultury muzycznej, za działalność na rzecz społeczności lokalnej„.

fot: Grzegorz Jakubowski/ KPRP
ŹRÓDŁOprezydent.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments