Podczas tegorocznych wakacji na polanie Parku Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim prowadzone będą trzy razy w tygodniu bezpłatne zajęcia jogi dla mieszkańców.

Inauguracja jogi odbyła się w środę, 6 lipca, a spotkania na polanie Parku Miejskiego w Ostrowie będą odbywać się przez całe wakacje – w lipcu i sierpniu.

W ramach realizacji zadania „Joga po ostrowsku” będą odbywały się 3 rodzaje zajęć dostosowane do potrzeb różnych grup:

  • wtorek (dla wszystkich ostrowian), w godzinach od 18:00 do 19:30
  • środa (joga dla rodziców z dziećmi), w godzinach od 9:00 do 10:30;
  • czwartek (joga dla seniorów), w godzinach od 9:00 do 10:30.

Joga po ostrowsku. Zajęcia jogi w Ostrowie

Joga po ostrowsku. Zajęcia jogi w Ostrowie

Joga, jak mówi się powszechnie to trening ciała i duszy. Pochodzi ze Wschodniej filozofii, a dokładniej z Indii, gdzie powstał cały system jednoczenia woli z ciałem. Wyraża się to właśnie w pozycjach (asanach) i stanach jogi. Jogę można praktykować zarówno w domu, korzystając np. z filmów na Youtube, jak i w grupie. Szczególnie w okresie letnim warto wybrać zajęcia grupowe, na świeżym powietrzu. Osoby początkujące powinny wybrać zajęcia grupowe, gdyż są one bardziej motywujące, a jednocześnie przy pomocy instruktora możemy korygować swoje postawy.

Regularna joga powinna wzmocnić ciało ćwiczącego, które powinno stać się bardziej elastyczne, odporne,gibkie i tym samym mniej podatne na urazy. Asany harmonijnie rozwijają ciało, ponieważ podczas wykonywania ich angażujemy równomiernie wszystkie grupy mięśni, stawy oraz kości.

Regularna praktyka jogi powinna pozwolić na skuteczną redukcję stresu oraz uczy skutecznego radzenia sobie z nim. Wykonywane ćwiczenia, które połączone są z głębokim, miarowym oddechem uspokajają, wyciszają i odprężają. Dzięki temu ciało jest rozluźnione oraz oczywiście lepiej dotlenione.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments