We wtorek, 28 stycznia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, które ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

W tym celu policjanci będą korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem.

Taki pojazd będzie mógł wrócić na drogę dopiero po przywróceniu go do stanu określonego w przepisach i ponownym przejściu badania technicznego. Ponadto, kierowca zanieczyszczającego środowisko auta może otrzymać mandat w wysokości nawet 500 zł.

Tylko w ubiegłym roku na polskich drogach w ramach cyklicznych akcji „Smog” zatrzymano ponad 12,5 tysiąca dowodów rejestracyjnych samochodów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments