Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu

Od 15 do 30 lipca nastąpi zawieszenie Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

– Na wniosek kierownika Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, szpital wystąpił do Wojewody z odpowiednim ustawowym wyprzedzeniem o zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania oddziału, na co, po pozytywnej rekomendacji NFZ oraz przedstawieniu przez szpital porozumienia z innym szpitalem, który w razie potrzeby będzie hospitalizował pacjentów, taką zgodę otrzymał – informuje kaliski szpital.

Jednocześnie jak poinformowano, każdy dziecięcy pacjent, który trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy, „zostanie należycie zaopatrzony. W razie koniecznej hospitalizacji – zgodnie z podpisanym porozumieniem – Pacjenci przekierowani zostaną na chirurgię dziecięcą do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim”.

Podobna sytuacja była w latach wcześniejszych, m.in. w 2022 rok przerwa była od 30 lipca – 14 sierpnia, a w roku 2021 przerwa w funkcjonowaniu oddziału trwała od 14 sierpnia – 29 sierpnia.

W tym roku przerwa potrwa od 15 do 30 lipca.

Zobacz również: Bezpłatne badania w lipcu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments