Karetka ratunkowa z ostrowskiego szpitala przekazane zostanie dla szpitala na Ukrainie

1

Karetka ratunkowa z zasobów ostrowskiego szpitala oraz sprzęt medyczny zostaną przekazane dla jednej z lecznic na terenie Ukrainy. 

– Ze słowami uznania przyjąłem inicjatywę dyrektora ostrowskiego szpitala, żeby zorganizować konkretna pomoc medyczną w postaci transportu sprzętu medycznego dla szpitala na terenie Ukrainy – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Na pewno najcenniejszym darem oprócz tego sprzętu codziennego, jak przystało na czas wojny, do wykorzystania w sposób w sposób praktyczny i szybki jest również karetka pogotowia, która specjalnie do tego celu została przygotowana – dodaje Paweł Rajski.

W akcje zaangażowało się wielu sponsorów, dzięki którym udało się zakupić sprzęt medyczny i wypełnić kilka busów.

– Postanowiliśmy aktywnie włączyć się w pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zdecydowaliśmy o przekazaniu karetki pogotowia ratunkowego z pełnym wyposażeniem medycznym oraz dodatkowo dzięki wsparciu finansowemu sponsorów udało się zakupić sprzęt medyczny, materiały medyczne oraz leki – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Zakupiony sprzęt został wcześniej skonsultowany z personelem medycznym na Ukrainie i jest to sprzęt służący głównie do ratowania życia i zdrowia osób poszkodowanych w działaniach wojennych. Między innymi zakupiono stabilizatory i deski ortopedyczne, leki w postaci płynów infuzyjnych, igły, strzykawki, zestawy do przetoczeń, materiały opatrunkowe, zestawy do tamowania krwotoków i wiele innych niezbędnych rzeczy. Kwota jaką zebrano na zakup tego sprzętu i wyposażenia to około 200 000zł.

Zobacz również: Pobiegli dla Ukrainy w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Wszytko dla Ukrainy. a my musimy czekać aż łaskawie ktoś przyjedzie