Policja Ostrów Wielkopolski

Do kolejnych zatrzymań pijanych kierowców doszło w ostatnim czasie na drogach w całym naszym regionie. W dwóch przypadkach jazdę nietrzeźwych kierujących uniemożliwili świadkowie.

W weekend zatrzymany został w Ostrowie mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który kierował samochodem osobowym mając 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i przewieziony na ostrowską komendę.

Natomiast w naszym regionie, na terenie powiatu kępińskiego w Nowej Wsi Książęcej policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Baranów, który kierował samochodem marki VW znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Będąc w tym stanie mężczyzna najechał na opłotowanie posesji.

Również w miejscowości Nowa Wieś Książęca, policjanci zatrzymali 23 – letniego obywatela Gruzji, który kierował samochodem marki Opel. Badanie w tym przypadku wskazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Baranowie na ulicy Kluczborskiej kępińscy policjanci zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na terenie powiatu ostrzeszowskiego w weekend doszło do zatrzymania trzech nietrzeźwych kierujących. W sobotę, 24 września o godzinie 14:45 w miejscowości Jaźwiny, 45-letnia mieszkanka gm. Kraszewice, kierując samochodem marki Peugeot, znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, zjechała pojazdem na pobocze, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Nieprzytomną kierującą przetransportowano do szpitala w Kaliszu, gdzie zlecono również pobranie krwi na zawartość alkoholu lub środków psychoaktywnych.

W niedziele, 25 września o godzinie 04:50 na ul. Leśnej w Ostrzeszowie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 31-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia o 14:10 w miejscowości Czajków miało miejsce obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający udaremnił dalszą jazdę 54-letniemu mieszkańcowi powiatu sieradzkiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. W toku podjętych czynności mężczyzna „wydmuchał” 1,13 mg/l alkoholu, co daje ponad dwa promile. Jak się okazało kierujący nie posiadał także prawa jazdy, które zostało mu zatrzymane w sierpniu tego roku, również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Na terenie Kalisza również doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. W niedzielę po godz. 16:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Z relacji jednego ze świadków wynikało, że kierowca osobowego Renault jadąc zygzakiem w pewnym momencie wjechał na krawężnik. Aby uniknąć potrącenia, idąca chodnikiem piesza musiała uciec na pobocze. Zarówno piesza jak i świadek zdarzenia podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy postanowili zareagować. Zabrali mu kluczyki od auta i o całej sytuacji powiadomili Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego kierowcy. Miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz również: Dodatek węglowy. Pierwsze pieniądze trafiły na konta ostrowian
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments