Źródło: pexels.com

Polacy mają coraz większe oczekiwania. Pragną lepszej jakości życia i korzystania z wysokiej klasy sprzętu. Chcą jeździć nowymi samochodami i mieszkać w designersko urządzonych wnętrzach. To wszystko kosztuje. Większość dóbr można kupić na kredyt. Bywają jednak sytuacje, gdy kredytobiorca z różnych powodów traci płynność finansową.

W tego typu przypadkach warto ratować się kredytem konsolidacyjnym, którego oferty porównasz na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny.

Kiedy i dlaczego warto posiłkować się kredytem konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny stanowi pomoc dla tych kredytobiorców, którzy przeszacowali swoje możliwości spłaty zobowiązań i po prostu wzięli w krótkim czasie zbyt wiele kredytów. Może się okazać, że wszystkie raty stanowią zbyt dużą część ich domowego budżetu i zaczyna brakować na opłacenie rachunków za media czy na pokrycie wydatków żywieniowych. Być może chwilowa zła sytuacja finansowa nie wynika wyłącznie z winy nieroztropnego kredytobiorcy, ale nastąpiła nieoczekiwanie i nie była możliwa do przewidzenia. Może się tak dziać na przykład wtedy, gdy dojdzie do załamania się branży, w której pracuje dany klient, redukcji etatów, wypadku w miejscu pracy czy pogorszenia się stanu zdrowia. Kredyt konsolidacyjny daje możliwość połączenia wszystkich zobowiązań w jedno, co pozwala zmniejszyć kwotę comiesięcznego zobowiązania, choć wydłuża je w czasie. Rozwiązanie to daje chwilową ulgę domowemu budżetowi, a rata opiewa na taką kwotę, którą kredytobiorca jest w stanie w danym momencie swojego życia udźwignąć.

Które zobowiązania finansowe można poddać konsolidacji?

Konsolidacji można poddać praktycznie wszystkie rodzaje kredytów – zarówno samochodowy, jak też gotówkowy, ratalny czy ten wynikający z niespłaconej na czas karty kredytowej. Dla wielu osób może być to koło ratunkowe, na przykład w sytuacji utraty dochodów czy problemów zdrowotnych wyłączających z aktywności zawodowej, a tym samym z możliwości zarabiania pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej?

Banki mają różne oferty, które ulegają zmianie w czasie. Dlatego tuż przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego warto przejrzeć aktualne oferty. Można to zrobić, wchodząc na stronę internetową Totalmoney.pl.

O czym jeszcze należy pamiętać, decydując się na kredyt konsolidacyjny?

Należy jednak mieć świadomość tego, że wydłużenie okresu spłaty wiąże się ostatecznie z wyższą kwotą całego kredytu. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że kredytobiorca korzystający z kredytu konsolidacyjnego nie tylko zapłaci większe odsetki od pożyczonych pieniędzy, ale również będzie musiał wziąć na siebie koszty dodatkowe, między innymi te wiążące się z prowizją, która wynika z konieczności udzielenia nowego kredytu.

W jakich sytuacjach życiowych należy rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego?

W życiu bywa różnie – czasem nagłe pogorszenie sytuacji zdrowotnej, poważna choroba czy też wypadek w miejscu pracy potrafią całkowicie wyłączyć kredytobiorcę z zarabiania. Przyczyną niespłacania rat w terminie może być także redukcja etatów w firmie czy załamanie się w tak dobrze zapowiadającej branży. Życie potrafi, niestety, zaskakiwać. Kredyt konsolidacyjny może okazać się dobrym wyjściem z przejściowych kłopotów finansowych i braku płynności w sytuacjach takich jak: posiadanie dużej liczby zobowiązań finansowych, trudności z panowaniem nad terminami poszczególnych spłat czy też mało korzystnym harmonogramem rat. Warto w tego typu sytuacjach porozmawiać z doradcą kredytową, by wybrać optymalne rozwiązanie, ułatwiające wyjście z niekorzystnej sytuacji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments