Z regionu. Kierował bez uprawnień i uderzył w drzewa. Pasażerka wypadła przez przednia szybę.

0

W poniedziałek, 27 kwietnia około godziny 19:30 w miejscowości Rogaszyce w powiecie ostrzeszowskim doszło do poważnie wyglądającego wypadku komunikacyjnego. Osobowa Mazda uderzyła w drzewa, pasażerka wyleciała przez przednią szybę, a kierujący nie miał uprawnień. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

W poniedziałek, około godziny 19:30 trójka młodych ludzi jechała drogą gruntową z miejscowości Rogaszyce kierunku miejscowości Mikorzyn. Na prostym odcinku drogi 23-letni kierujący, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków jego pojazd wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewa.

Siła uderzenia była tak wielka, że 18-letnia pasażerka wypadała z pojazdu przez szybę czołową. Została ona przetransportowana śmigłowcem LPR do jednego z wrocławskich szpitali. Lekarze określili jej stan jako ciężki. Kierujący oraz druga pasażerka – 16-latka z powiatu ostrzeszowskiego trafili na obserwację do szpitala w Ostrzeszowie. Lekarze wstępnie ocenili ich obrażenia jako lekkie.

Od 23-latka pobrano krew do badań, by wykluczyć działanie substancji psychoaktywnych. Był trzeźwy. Nie posiadał jednak uprawnień do kierowania pojazdem.
ŹRÓDŁOostrzeszow.policja.gov.pl