Ostrowscy policjanci zatrzymali 39-latka, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Nie było to pierwsze jego takie zachowanie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 39-letni mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż miesiąc wcześniej zostały mu zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości, mieszkańca powiatu ostrowskiego, wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Jak przypominają policjanci nietrzeźwy kierujący musi być świadomy konsekwencji prawnych:

  • Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
  • Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

Niestety jak widać po powyższym przykładzie grożąca kara i wysoka grzywna nie odstrasza osób, które pomimo, że spożywały alkohol wsiadają do samochodów. Może wprowadzenie konfiskaty samochodów zmieni podejście takich osób.

Zobacz również: Wpadł bo jechał za szybko. 6-miesięcy spędzi w areszcie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments