W celu walki z przekraczaniem przez pojazdy norm emisji hałasu już od kilku dni funkcjonariusze drogówki mogą korzystać z sonometru.

Policjanci z ruchu drogowego z Ostrowa Wielkopolskiego realizując działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego oprócz sprawdzania stanu trzeźwości kierowców, czy rozwijanej przez nich prędkości, funkcjonariusze sprawdzają także stan techniczny pojazdu i ważność badań technicznych.

Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań jest eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Mundurowi kontrolują sonometrem dźwięk wydawany przez pojazdy poruszające się po drogach powiatu. Urządzenie wykorzystywane jest przez funkcjonariuszy w trakcie standardowych kontroli pojazdów, w przypadku podejrzenia zbyt głośnego wydechu.

Jak przypominają ostrowscy policjanci zgodnie z przepisami, za zbyt głośny układ wydechowy grozi kara grzywny. Oprócz tego zostaje zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu, co oznacza konieczność modyfikacji lub usunięcia usterek i wizyty na badaniu w stacji kontroli pojazdów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments