Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Gdybyśmy nie mieli dostępu do prądu elektrycznego, większość posiadanych przez nas urządzeń i innych sprzętów nie działałoby. Wówczas wiele czynności byłoby utrudnionych, a niektórych prac nie moglibyśmy nawet wykonywać. W związku z tym niezbędne jest posiadanie przyłącza do sieci, które wykonuje dostawca prądu.

Kim są dostawcy prądu? Czym różnią się od sprzedawcy energii elektrycznej?

Synonimem dostawcy energii elektrycznej jest dystrybutor prądu elektrycznego. Najważniejszym zadaniem dystrybutora jest transport energii do klienta. Jednakże dostawca musi także sprawdzać, jak wygląda stan techniczny linii energetycznej. W związku z tym, w przypadku awarii słupa energetycznego, to właśnie dystrybutor prądu musi zadbać o jego naprawę.

A czym różnią się zadania sprzedawcy prądu? Zacznijmy od tego, że sprzedawca energii to tak naprawdę spółka obrotu energią elektryczną. Pośredniczy pomiędzy zasobami dystrybutora a klientem i to on ma za zadanie dostarczyć finalną energię do usługobiorcy.

W jaki sposób możemy zmienić dostawcę prądu jako firma?

Niekiedy okazuje się, że wybrany przez nas dystrybutor ma problemy z dostarczaniem energii elektrycznej lub po prostu chcielibyśmy skorzystać z innej, lepszej oferty. Bardzo często, decydujemy się na zmianę dostawcy prądu na Eneę. Jeżeli chcemy pozyskać lepszego dostawcę prądu, na początek musimy wejść na jego stronę https://www.enea.pl/pl/dlafirmy/oferty-dla-firmy/jak-zostac-klientem-enei/mam-prad. Następnie musimy zapoznać się z warunkami świadczenia usługi i skontaktować się z firmą, poprzez wypełnienie formularza kontaktowego zamieszczonego na stronie. Kiedy już się zdecydujemy, musimy jedynie podpisać umowę. Określa one wszystkie postanowienia dotyczące dostaw energii elektrycznej klientowi.

Pamiętajmy jednak, że nim podpiszemy umowę, musimy zerwać tą podpisaną z poprzednim sprzedawcą. Bez obaw – nowy dystrybutor zajmie się tym. Dodatkowo poinformuje o wypowiedzeniu umowy Operatora Systemu dystrybucyjnego, a później potwierdzi zawarcie nowego dokumentu.

W Polsce sprzedażą energii elektrycznej zajmuje się kilka spółek. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej dystrybucji, aby zapewnić sobie stałość w dostawie prądu elektrycznego. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z obecnego dostawcy energii, bez problemu możemy zmienić go na innego. Sprzedaż energii elektrycznej odbywa się na podstawie obowiązującej, podpisanej umowy sprzedaży, z kolei dystrybucją zajmuje się Operator Systemu Dystrybucyjnego, który działa w oparciu o umowę potwierdzającą świadczenie usługi dystrybucji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments