W styczniu tego roku w Przybysławicach przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej powstał klub, zapewniający aktywne spędzanie czasu przez starszych mieszkańców naszej gminy. Ciekawe zajęcia i prelekcje przyciągają coraz więcej uczestników.

Wiele inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez Gminę i Miasto Raszków było robionych z myślą właśnie o seniorach. Piękne parki, zewnętrzne siłownie i kompleks rekreacyjny „Kąpielka” umożliwiają aktywne spędzanie czasu.

Kolejnym pomysłem na zagospodarowanie czasu seniorom stał się Klub Senior+ w Przybysławicach. Spotkania odbywają się we wtorki, czwartki i piątki. Wtorki to zajęcia biesiadne, uczestnicy śpiewają piosenki przy akordeonowym akompaniamencie Czesława Lankiewicza.

W czwartki odbywają się warsztaty plastyczne, a w piątki kulinarne. W każdym dniu, dla chętnych osób, ćwiczenia z aerobiku prowadzi Katarzyna Pawłowska lub Dorota Gabrysiak, która również czuwa nad organizacją zajęć w klubie.

Spotkanie z dietetyczką zachęcało do zdrowego odżywiania i trybu życia. Nie brakuje ciekawych spotkań z policjantami, którzy przestrzegają przed oszustwami czy przedstawicielami raszkowskiego banku, którzy poruszyli temat pułapek finansowych.

Zaproszony adwokat Patryk Wróbel przybliżył kwestie dziedziczenia, omawiając również inne problemy, z którymi mogą spotkać się seniorzy. Jednym słowem w klubie osoby starsze przestrzegane są przed niebezpieczeństwem oraz uświadamiani są, jakie mają prawa.

Wizyta burmistrza Jacka Bartczaka przybliżyła seniorom funkcjonowanie gminy i najbliższe plany inwestycyjne. Rewizyta w raszkowskim Ratuszu zakończyła się wycieczką do Mini Zoo i wspólnym zdjęciem.

 
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments