Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu nr 5 obejmującego m.in. Powiat Ostrowski.

Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano startującą z 1 miejsca Alicje Łuczak, która pochodzi z podkaliskiego Żelazkowa. Na miejscu liderki listy wyborczej zastąpiła wieloletnią radną i byłą członkinię zarządu województwa Marzenę Wodzińską, która w tym roku startować będzie z miejsca 2.

Kandydatem związanym z powiatem ostrowskim jest obecny radny Andrzej Pichet, który startuje z 3 miejsca.

– Nadal chciałbym wdrażać to co jest dla nas najważniejsze, czyli dbać o zrównoważony rozwój całej naszej południowej wielkopolski – mówi Andrzej Pichet, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i jak dodał należy dbać o pozyskiwanie środków, środków europejskich., które pozwalają rozwijać się naszemu regionowi. – To jest nasze zadanie aby jak najwięcej tych środków ściągnąć w ten region i współpracować w tym na każdym szczeblu. Tutaj liczę bardzo na Kubę, na to że zmienimy władze w Ostrowie, bo trzeba powiedzieć w wprost. Obecne władze miasta Ostrowa średnio współpracowały w tej kwestii pozyskiwanych środków Europejskich – dodaje.

Na konferencji obecny był również Jakub Paduch kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, który jak mówił o współpracy między samorządami m.in w odniesieniu do ostrowskich cen energii.

– Jeśli dzisiaj mówimy o tym co dobija ostrowski system ciepłowniczy są ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla to musimy w końcu inwestować w odnawialne źródła od których tych uprawnień nie trzeba płacić – mówi Jakub Paduch i jak dodaje w kwestii dofinansowań europejskich. – Nie weźmiemy tych pieniędzy jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniego człowieka tutaj na miejscu ale z drugiej strony, też odpowiednich ludzi w Poznaniu, którzy będą zabiegać o nasze ostrowskie interesy w Urzędzie Marszałkowskim.

Kandydatem z Ostrowa Wielkopolskiego jest ostatni na liście Rafał Adamczak.

– Jestem byłym radnym miejskim dwóch kadencji, pracowałem w komisji budżetu oraz komisji rewizyjnej. Jestem właściwie jedynym ostrowianinem na liście. Aktualnie pracuje jako przedsiębiorca – mówi o sobie Rafał Adamczak.

Kandydaci KO do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (Okręg 5)

1. Łuczak Alicja

2. Wodzińska Marzena

3. Pichet Andrzej

4. Urbaniak Rafał

5. Grygier Grzegorz

6. Martuzalska Małgorzata

7. Rudziński Krzysztof

8. Górecka Justyna

9.  Adamczak Rafał

Okręg wyborczy nr 5 obejmuje Miasto Kalisz oraz powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński i pleszewski. Do zdobycia jest tu 7 mandatów w samorządzie wojewódzkim. W 2018 roku trzy mandaty uzyskało PiS, a po dwa przypadły w udziale KO i PSL. Jak dzisiaj zapowiedziano, Koalicja Obywatelska liczy na uzyskania w naszym okręgu podczas tegorocznych wyborów 3 mandatów w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Faktycznie z Ostrowa mógłby być ktoś mocniejszy

Mam nadzieję że lepsi kandydaci będą szli z trzeciej drogi