Koalicja Obywatelska rozpoczęła kompanię wyborczą w naszym regionie i podczas zorganizowanych konferencji prasowych zaprezentowano kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu oraz kandydatkę do Senatu, byłą wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewę Matecką.

W poniedziałek, 26 sierpnia, na ostrowskim rynku odbyła się konferencja, na której zaprezentowano kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, którymi są między innymi Poseł Mariusz Witczak i Radna Milena Kowalska oraz kandydatkę do Senatu, byłą wiceprezydent Ewę Matecką.


– Słuchamy Polaków, rozmawiamy z nimi od miesięcy – mówił Mariusz Witczak, lider listy Koalicji Obywatelskiej. – Wiemy, że trzeba rozwiązywać najdrobniejsze problemy, bo to one okazują się najważniejsze dla codzienności. Muszą być leki w aptekach i muszą być krótkie kolejki do lekarzy specjalistów. Pacjent-rekordzista ostatnie kilka dni spędził na SORze, czekając na pomoc lekarską. Tak więcej być nie może.

Milena Kowalska– Radna Ostrowa Wielkopolskiego podkreślała, że w jej ocenie finanse publiczne będą potrzebowały stabilizacji i rozsądnego gospodarowania.

– Raport NIK-u mówi wprost, że milion Polaków żyje w skandalicznych warunkach. Nie mają własnych łazienek, nie mają własnych toalet. Praktycznie o 9% rocznie wzrastają ceny nieruchomości. Potrzebne są programy mieszkaniowe – dodała Kowalska obecnie Przewodnicząca Młodych Demokratów, na co dzień pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


Podczas konferencji zabrała głos również Ewa Matecka – była wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, która startować będzie do senatu z naszego okręgu wyborczego.

– Silny samorząd to silna Polska, silna Polska to mądrzy i dobrze wykształceni obywatele świadomi, że silna Polska to też silna gospodarka – wskazała związana od 37 lat z samorządem Matecka.


Dzisiaj podczas konferencji prasowej swoją kandydaturę przedstawił Jarosław Urbaniak oraz Ewa Dziubka. Był również obecny na niej Rafał Grupiński, który startuje w okręgu Poznańskim.

– Po tych czterech latach będzie sporo pracy, sporo sprzątania ponieważ finanse są wbrew temu co się widzi – mówił Jarosław Urbaniak. – To jest tak, że finanse są wyprzedzające do tego co widzimy w rzeczywistości. Gospodarka dobrze działa dzięki przedsiębiorcom. Ludzie jeszcze nie odczuwają tego co w finansach widać. Wczorajsze kłamstwo dotyczące budżetu i zerowego deficytu. To jest kłamstwo. Nikt nie widział tego budżetu na oczy. Do tej pory przez 4 lata PIS miał ogromny deficyt. Zadłużenie państwa już przekroczyło 1 bilion 100 miliardów złotych. Przyrasta w w tym roku z szybkością 3 miliardów złotych miesięcznie.

Przybliżyli oni również kilka propozycji programowych, które chce wprowadzić Koalicja Europejski między innymi system wsparcia dla młody pracowników.

– Proponujemy system wsparcia w wysokości 600 złotych dodatkowo do najniższych pensji – mówił Rafał Grupiński. – Zyskuje ten, kto rozpoczyna pracę oraz pracodawca, który nie ponosi tego kosztu jeśli nie jest pewien co do umiejętności pracownika.

Wśród wymienionych zmian jakie chce wprowadzić Koalicja Obywatelska jest również wzmocnienie czytelnictwa w Polsce poprzez na przykład wprowadzenie lekcji głośnego czytania w szkołach, zakupy nowych książek do bibliotek czy też wsparcia dla księgarni, które organizowałyby wydarzenia kulturalne, spotkania z pisarzami.

Wśród tematów poruszanych była również kwestia szkolnictwa i nauczycieli.

– Wiemy, jak dramatyczna jest sytuacja finansowa samych nauczycieli – mówiła Ewa Dziubka. Nauczycieli za moment zacznie brakować, już teraz w stolicy brakuje ok. 4 tys. nauczyciel. Młodzi nauczyciele nie chcą zostać w zawodzie, szukają innych pomysłów na życie.

Poseł Jarosław Urbaniak odniósł się również do jego wczorajszej nieobecności na konferencji Koalicji Obywatelskiej na ostrowskim rynku, gdyż jak mówił musiał być w poniedziałek w Warszawie.

– Ja bym się tutaj niczego nie doszukiwał – mówił Jarosław Urbaniak. – My tutaj przy stole jesteśmy w pełni świadomi tego, gdzie jest w tej grze siatka i po której stronie tej siatki jesteśmy my, a po której stronie jest przeciwnik. Po tamtej stronie siatki jest PIS i z PIS-em chcemy konkurować w tych wyborach i chcemy je wygrać.

Jak zapowiedziano, podczas najbliższych wyborów KO chce zdobyć minimum 5 mandatów w naszym okręgu wyborczym.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments