W Ostrowie zamontowana została kolejna stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Nowa stacja została wczoraj uruchomiona przed wejściem do Galerii Ostrovia.

Dzięki nowej 10 stacji ostrowscy rowerzyści mogą skorzystać z pięciu nowych rowerów. Ale to nie wszystko! W przyszłości będzie można również wypożyczyć pięć rowerów familijnych, które będą jedynymi takimi środkami transportu w Ostrowie Wielkopolskim. Będą mogły podróżować nimi rodziny nawet z czwórką dzieci! Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla samochodu i nie lada atrakcja dla najmłodszych.

Nowa stacja powstała dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska, z Galerią Ostrovia. To ósma już stacja Ostrowskiego Roweru Miejskiego uruchomiona w tym roku. Łącznie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą już skorzystać z 10 stacji i 81 rowerów.

Aby wypożyczyć rower, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Nextbike – zarejestrować można się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl. Należy też mieć na koncie w systemie co najmniej 10 złotych. Rowery wypożyczamy korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe lub za pomocą terminala umiejscowionego przy każdej z dziesięciu stacji rowerowej. Wypożyczony rower można zwrócić na dowolnej stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.

Ostrowski Rower Miejski został uruchomiony w 2017 roku. Początkowo składał się z dwóch stacji i 20 rowerów. W tym roku jest intensywnie rozbudowywany do obecnej postaci 10 stacji i 81 rowerów. Tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone już ponad 6,5 tysiąca razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 1400 użytkowników.
ŹRÓDŁOBiuro Prasowe UM
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments