Doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia w bocianim gnieździe w powiecie ostrowskim. We wtorek podczas próby przejęcia gniazda przez bociana-agresora, z gniazda w Wysocku Małym został wyrzucony jeden z młodych bocianów.

Niestety podczas upadku doszło do uszkodzenia dzioba oraz złamania prawej kości ramiennej. Podjęte zostały działania przez wolontariuszy Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego. Bocian znajdował sie pod opieką ornitologa i technika weterynarii. Zorganizowano zbiórkę na operację, która miała być przeprowadzona w Warszawie. Niestety jak informuje WTPK nie udało się uratować młodego bociana.

– Obrażenia, jakich doznał okazały się poważniejsze, niż się początkowo wydawało. W tych ostatnich godzinach ptak był zabezpieczony przeciwbólowo, więc na pewno jego cierpienie było mniejsze – pisze Wojciech Szukalski na profilu Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawcze w mediach społecznościowych.

Jest to kolejne tragiczne bocianie zdarzenia w powiecie ostrowskim w tym roku. Nie będzie też nowych bocianów w gnieździe w Przygodzicach. Więcej na ten temat>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments