Dzisiaj symbolicznie otwarto kolejną inwestycje drogową w powiecie ostrowskim. Liczącą ponad 6 km drogę powiatową przebiegającą przez trzy sołectwa Rososzyca, Masanów i Wielowieś.

Łącznie zadanie kosztowało prawie 7 mln zł i na jego realizacje udało się pozyskać dofinansowania z funduszy rządowych w kwotach 3,89 mln zł oraz ponad 474 tys. Z budżetu Powiatu Ostrowskiego przeznaczono na ten cel ok. 1,7 mln zł, a gmina Sieroszewice dofinansowała zadanie kwotą ponad 850 tys. zł.

– Cieszę się z realizacji tego zadania z kilku powodów. Przede wszystkim zadanie poprawia bezpieczeństwo i podnosi standard ruchu. Zadanie zostało wykonane w dobrym standardzie, przy wsparciu środków z różnych źródeł finansowania – mówił Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

W ramach prowadzonych prac przebudowano i zmodernizowano drogę na odcinku ponad 6,2 km. Powstały również chodniki na odcinku ok. 1,8 km. Wybudowana została sygnalizacja świetlna w Masanowie i Rososzycy. Na wlotach do miejscowości powstały także wysepki mające uspokoić ruch, a na skrzyżowaniach lewoskręty.

Zobacz również: Czekają nas utrudnienia i korki. Rusza budowa ronda na ważnym skrzyżowaniu w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments