Na przejściu dla pieszych w Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Paderewskiego zamontowano aktywne oświetlenie dzięki czemu całe przejście jest lepiej widoczne dla kierujących i tym samym bezpieczniejsze dla pieszych, szczególnie w porze wieczorowo- nocnej.

– Kolejne bezpieczne przejście dla pieszych – informuje Beata Klimek, prezydent miasta. – Znajdujące się pomiędzy skrzyżowaniami przejście na ulicy Paderewskiego bywało niezauważane przez kierowców. Szczególnie wieczorem i podczas deszczu. Powodowało to niebezpieczne sytuacje, tym bardziej, że z przejścia korzystają często mieszkańcy okolicznych bloków.

Przed przejściem zamontowane zostały migające markery, które zwracają uwagę kierowcy, że zbliża się do przejścia, a aktywne oświetlenie umieszczone zostało także na znakach drogowych. Zostało również całe przejście mocniej doświetlone.

– Kolejnym krokiem, już we współpracy z samorządową spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe, której Ostrów jest jednym z największych udziałowców, planujemy zmodernizować najniebezpieczniejsze przejścia w mieście. To niezwykle ważna inwestycja w bezpieczeństwo ostrowian – dodaje Beata Klimek.

Zobacz również: Brakuje krwi. Potrzebna krew dla mamy ostrowskiego policjanta. Zobacz, gdzie można oddać krew
ŹRÓDŁOfacebook.com/prezydent.beata.klimek