Kolejne drogi na terenie powiatu ostrowskiego zostaną wyremontowano. Powiat otrzymał na te zadanie dofinansowanie, a ich realizacja planowana jest na 2025 rok.

Pierwszy projekt dotyczy przebudowy drogi w Topoli Małej w gminie Ostrów. W ramach inwestycji powstanie ścieżka rowerowa po jednej stronie, chodnik po drugiej oraz nowa poszerzona nawierzchnia jezdni.

Szacowany koszt zadania wynosi ok. 9,5 mln zł. z czego dofinansowanie z ma wynieść 7,5 mln zł. Wkład własny Powiatu Ostrowskiego to ok. 1,9 mln zł.

Drugie zadanie to modernizacja drogi Mączniki-Węgry-Chotów w gminie Nowe Skalmierzyce. Ta inwestycja o wartości ok. 10,6 mln zł z czego dofinansowanie wyniesie ok. 8,5 mln zł.

– Cieszy fakt, że zostaną wyremontowane kolejne drogi, ale także to, że uda się wybudować nowe ścieżki rowerowe i uda się je ,,wpiąć’’ w już istniejącą sieć dróg dla rowerów. Z każdym rokiem ta sieć staje się coraz dłuższa, ale też mieszkańcy coraz częściej domagają się kolejnych inwestycji w tym zakresie – powiedział Starosta Paweł Rajski.

Wnioski na dofinansowanie tych inwestycji przygotował Powiatowy Zarząd Dróg. Roman Pacholczyk, Wicestarosta Ostrowski podkreśla, że rozbudowany zakres prac możliwy jest dzięki pozyskanemu dofinansowaniu funduszy rządowych.

Zobacz również: Mija rok od remontu i nowego otwarcia Muzeum w Lewkowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments