Kolejne dwie plantacje marihuany w regionie zlikwidowane /zdjęcia/

0

Kontrola drogowa, którą przeprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zakończyła się zlikwidowaniem plantacji marihuany. Podczas przeszukań dwóch posesji zabezpieczono łącznie 22 krzewy konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, amfetaminę oraz nielegalną amunicje.

Policjanci z Opatówka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. W trakcie kontroli okazało się, że 32-letni kierowca auta może być pod wpływem narkotyków. Policjanci użyli narkotestu. Badanie dało wynik pozytywny. Podczas przeszukania pojazdu policjanci zabezpieczyli blisko 30 gramów marihuany. Okazało się, że część suszu była własnością 25-letniego pasażera pojazdu.

Podczas kolejnego etapu czynności funkcjonariusze przeszukali posesje użytkowane przez zatrzymanych mężczyzn. Okazało się, że 25-latek wspólnie z partnerką, uprawiał w tunelu foliowym konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli na terenie jego posesji 15 krzewów w rożnych fazach wzrostu. Okazało się, że mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał również amfetaminę w ilości ponad 130 gramów oraz blisko 30 gramów marihuany. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli amunicje, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

Podczas wykonywania czynności przez policjantów na teren podwórka przyjechał znajomy 25-latka. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Policjanci odnaleźli marihuanę w samochodzie, którym przyjechał 26-latek. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kaliskiego również również prowadzi nielegalną uprawę. Na terenie jego posesji policjanci zabezpieczyli 7 krzewów konopi.

Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty.
ŹRÓDŁOkalisz.policja.gov.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments