Kolejne medale ostrowskich lekkoatletów

0

Znakomicie spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali LA w zakończonych w Tarnowie Mistrzostwach Polski U16. Jakub Robotnikowski został mistrzem Polski młodzików U16 w skoku w dal, a Emilia Twardowska brązową medalistką w skoku wzwyż.

Jakub Robotnikowski zwyciężył w skoku w dal z świetnym rezultatem 6.59 m. Podopieczny trenera Marka Walczaka wyprzedził Jana Wieczorka z MKS-MOS Płomień Sosnowiec 6,56 m. i Mikołaja Kołodziejaka z WLKS Iganie Nowe – 6,47 m.

W Tarnowie wystartowało 18 najlepszych w kraju zawodników w tej konkurencji wyłonionych spośród 331 kandydatów ubiegających się o start w mistrzostwach.

Emilia Twardowska z wynikiem 1,67 m zajęła 3 miejsce. Przed nią uplasowały się Hanna Grabowska z AMK Słupsk – 1,71 m. oraz Katarzyna Kokot – 1,69 m.

W Tarnowie lekkoatleci Stali zdobyli kolejne dwa medale mistrzostw Polski w tym roku, a ich kolekcja powiększyła się do dziesięciu. Jest to najlepszy rok w 72-letniej historii ostrowskiej lekkiej atletyki.