Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży z Oddziałem Dziennym od 18 grudnia zacznie działać w Krotoszynie. natomiast w środę, 20 grudnia, pierwszych pacjentów mogą zacząć przyjmować trzy poradnie psychologiczno-terapeutyczne, z którymi Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zawarł nowe umowy.

Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Krotoszynie to siódma placówka w województwie wielkopolskim oferująca pomoc zarówno w poradni zdrowia psychicznego, jak i w oddziale dziennym. Placówki te znajdują się na drugim poziomie referencyjnym w strukturze opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. 12 grudnia wielkopolski oddział NFZ ogłosił konkurs na dwa kolejne takie miejsca w subregionie kaliskim.

Według naszych analiz potrzeb i możliwości w Wielkopolsce w tej chwili mogłoby działać dziesięć poradni drugiego poziomu z oddziałami dziennymi i do tego będziemy dążyć organizując postępowania konkursowe – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Wielkopolsce działają obecnie 43 poradnie na pierwszym poziomie, a kolejne trzy – w powiatach jarocińskim, pleszewskim i kępińskim, zostaną uruchomione w środę 20 grudnia. Kolejne cztery poradnie mogą zostać uruchomione po rozstrzygnięciu ogłoszonego 12 grudnia konkursu.

Pierwszy poziom to zespoły lub ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej, gdzie dzieci, młodzież oraz całe rodziny mogą otrzymać pomoc w kryzysie zdrowia psychicznego. Wieloma problemami mogą z powodzeniem zająć się zatrudnieni w tych miejscach psychologowie, psychoterapeuci czy terapeuci środowiskowi. Pacjenci mogą tu skorzystać z terapii indywidualnej, grupowej, a także rodzinnej.

Zobacz również: Oficjalnie otwarto nową Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments