Pomimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń oszuści nadal górują nad łatwowiernością potencjalnych ofiar. Policjanci z naszego regionu przyjęli kolejne zawiadomienia od osób, które udostępniając dane umożliwiające dokonanie przelewów straciły pieniądze.

Jedne ze zgłoszeń dotyczyło portalu zakupowego OLX. W tym przypadku nieustalony sprawca uzyskał od 36-letniego pokrzywdzonego, kody do autoryzacji przelewów w banku, dokonując przelewów na łączną kwotę 9100 złotych.

Kolejny przypadek dotyczył nieznanego sprawcy, który podając się za pracownika banku uzyskał od 38-latka kody BLIK, za pomocą których dokonał trzech przelewów na łączną kwotę 9000 złotych.

Jak się nie dać oszukać?

  • Gdy, ktoś prosi Cię o pieniądze za pośrednictwem maila bądź komunikatora internetowego pod żadnym pozorem nie klikaj w przesłany link i nie podawaj kodu BLIK. Zadzwoń do znajomego i przekonaj się, czy to naprawdę on wysłał wiadomość.
  • Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych.
  • Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.
  • Nie wchodźmy w linki dołączone do wiadomości i bezpośrednio z nich nie logujmy się na swoje konta bankowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments