Kolejne ostrowskie maluszki z miejskim becikowym

0

W środę, 4 września, odbyła się kolejna w tym roku gala miejskiego becikowego. Podczas wrześniowej gali miejskie becikowe odebrało 49 rodziców nowych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

– Kolejna grupa młodych rodziców odebrała dziś miejskie becikowe – w moim imieniu w naszej ostrowskiej rodzinie nowych ostrowian przywitał wiceprezydent Sebastian Górski – pisze w mediach społecznościowych Beata Klimek, prezydent miasta. – Podczas dzisiejszej gali becikowe odbierali także rodzice maluszka, który urodził się dzięki naszemu miejskiemu programowi „in vitro”. Dla rodziców to tym większe szczęścia, a i dla nas ogromna radość!

Miejskie Becikowe to jednorazowe świadczenie w wysokości 500zł. W przypadku urodzenia więcej dzieci podczas jednego porodu, przyznaje się jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 1000 złotych na każde dziecko.

Jeżeli urodzone dziecko jest trzecim i kolejnym dzieckiem w rodzinie, przyznaje się jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 1000 zł.

Warunkiem, aby otrzymać miejskie becikowe jest złożenie wniosku o wypłatę świadczenia w Urzędzie Miejskim w Ostrowie wraz z aktem urodzenia dziecka w terminie sześciu miesięcy od narodzin.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments