Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały dotyczącej zaciągnięcia kredytu długoterminowego przez Ostrów Wielkopolski w 2020 roku w wysokości do 16 mln złotych.

Jest to kolejne podejście do zaciągnięcia przez miasto kredytu długoterminowego. Podczas pierwszego październikowego głosowania w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 10 mln uchwała nie została przegłosowana z uwagi na głos wstrzymujący radnego Zygmunta Banasiaka. Podczas głosowania radnemu upadł tablet i najprawdopodobniej jak to tłumaczono w tym momencie radny zaznaczył opcje wstrzymania się od głosy, pomimo że chciał głosować za zaciągnięciem tego kredytu.

Następnie na specjalnie zwołanej sesji 7 listopada ponownie głosowano przyjęcie uchwały, która została przyjęta głosami radnych klubu Przyjazne Miasto. Jak się jednak okazało w przegłosowanej uchwale zabrakło dwóch podstawowych załączników. Dlatego też na kolejnej sesji radni uchylili tą uchwałę.

W środę, 11 grudnia, odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów podczas której debatowano na kolejnym projektem uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Tym razem kredyt ma być do wysokości 16 mln zł, który ma na celu sfinansowanie planowanego deficyty budżetu gminy w wysokości 6 047 656,00 zł, oraz spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek w kwocie 9 952 344,00 zł.

Ostateczna decyzja w kwestii zaciągnięcia przedmiotowego kredytu powinna zapaść na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 30 grudnia.

Z projektem uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu można zapoznać się TUTAJ>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments