Na drogach trwa wzmożony ruch związany ze Świętami, niestety kolejni kierowcy w ostatnim tygodniu stracili prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym.

Policjanci, w piątek 20 grudnia zatrzymali 45-latka z powiatu ostrzeszowskiego. Mężczyzna, jadący samochodem osobowym marki Renault Trafic przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50km/h. W niedzielę, 22 grudnia do kontroli zatrzymany został 35-latek. Mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, osobowym mercedesem jechał 104km/h.

Policjanci oprócz zatrzymania dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami, nałożyli na kierujących mandat oraz punkty karne.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Niestety, nie dla wszystkich tegoroczne święta były bezpieczne. Tylko w Wigilię Boże Narodzenia na polskich drogach było 95 wypadków, w których zginęło osiem osób, a 118 zostało rannych. Często właśnie szybkość pojazdu jest przyczyną tragicznych wypadków.

Przypominamy również, że trwają właśnie świąteczne działania policyjne. Więcej na ten temat TUTAJ>>
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments