Przy Remizie OSP w Sośniach stanęło kolejne w powiecie ostrowskim serce na plastikowe nakrętki. Teraz mieszkańcy gminy Sośni nie muszą wozić nakrętek do sąsiednich gmin, czy powiatów i tym samym mogą wspierać lokalne akcje społeczne.

Metalowe serce na nakrętki to inicjatywa Michała Szczepaniaka Naczelnika OSP w Sośniach i Zastępcy Wójta Gminy Sośnie Dariusza Berka. Wykonała je lokalna firma PLAST-SPAW z Sośni pana Zbigniewa Bąkowskiego, który zakupił materiały i wykonał je na własny koszt.

– Taka inicjatywa to ciekawa akcja zjednoczenia się mieszkańców. Wiadomo, że każdy z nas segreguje śmieci. Trochę szkoda wyrzucić nakrętki wiedząc, że mogą wspomóc charytatywną akcję, dlatego takie serce to ważna i potrzebna koncepcja. Zebrane nakrętki zamienimy na środki finansowe, którymi będziemy wspierać społeczne akcje – informują na swojej stronie władze gminy Sośnie.

Do pojemnika można wrzucać wszystkie nakrętki po wodzie mineralnej, napojach, sokach, butelkach z chemią gospodarczą i kosmetykami.

.
ŹRÓDŁOsosnie.pl